Skulle ikke jeg sovet nå? Jo, det skulle jeg. Men jeg måtte plutselig vente til denne helt fantastiske, egenproduserte videoen var ferdig opplastet på YouTube.

Jeg har blåst støv av det gamle videokameraet på loftet, bare for å se om det fortsatt virker, og fordi det er morsomt å leke med levende bilder også. Det er moro, men jeg sliter med Adobe Premiere. Har fått det til på noe vis nå, men den er ikke så widescreen som den engang var.

Ellers var det jo sånn at jeg vurderte å kjøpe D90 på grunn av videomulighetene, og fordi jeg mente man ville få så god dybdeskarphet og mulighet for makroobjektiver der. Men dette tre år gamle videokameraet mitt til et par tusenlapper har jommenmeg blenderåpning f/2.8, det, og utifra bildene over synes jeg nå så absolutt det kommer nært innpå ting også. Så da får jeg vel klare meg med D80′en min en stund til.

Nuvel. Artig var det nå læll – at det funka, mener jeg.

Og nå: Sove!

Muligens relaterte innlegg:

  1. Enda meir test av video
  2. Mobil video
  3. Sigrid som synger / D300s video
  4. Dagens video
  5. Ny video renvasker hvem..?