..når saken som engasjerer bygda mest er hvilken retning 17. mai-toget skal gå.
Og ikke minst helt fantastisk at riksmediene står i kø for å ikke bare skrive om saken, men også rapportere direkte fra folkeavstemningen om det! Hihihi. Jeg ler meg skakk.
Jeg kan forøvrig stille meg helhjertet bak hva medlem i 17. maikomiteleder og min tidligere norsklærer Haakon Kalvsjøhagen sier:
— Dette er en fillesak som aldri burde ha vært der den er. Det er direkte pinlig.
Men det er kanskje derfor den slåes så stort opp?

0 comments
Lisa says:
mar 31, 2009
Jaja, det er da noe det også. Må si jeg ler litt med deg, fordi det minner meg utrolig mye om mitt eget hjemsted :)
akaas says:
mar 31, 2009
Har ikke sett makan, er dette oppegående folk?
Øyvind says:
mar 31, 2009
Haha, for en fin sak å lage kjempeoppslag av. Idétørke i redaksjonene og lite å gjøre i 17. mai-komiteen. Så får man sånne fine saker, ja. :)
Øyvind’s siste blogginnlegg..Opplevinger og lokallag
jane austen says:
mar 31, 2009
Selv er jeg sjeleglad jeg tok med meg mann og barn og flyttet fra Oslo til Lunner for 12 år siden. Et vidunderlig sted. Her stoler alle på alle. I skobutikken får man selvsagt låne med seg de skoene man ønsker seg for å prøve hjemme om man har behov for det. Har man glemt igjen lommeboka, og skal handle på nærbutikken, er det en selvfølge at man tar med varene og kommer igjen og betaler neste dag. Bestiller man ved, blir den levert på døra, og betalingen ordnes når man kan.
Skolene har et fantastisk miljø og en nydelig natur, her har vi en masse aktive unger og vi er mange hjemmeværende mødre som lever litt sånn som på femtitallet, med mottoet om at «så lenge ungene har det bra, har vi det bra.» Herlig!
Helga says:
apr 1, 2009
Heia ivrige 17.mai komiteer! Og for å legge inn en kommentar om 17.mai-debatten på mitt eget hjemsted: Lenge leve eget 17.mai-tog på Konnerud!
Helga’s siste blogginnlegg..Streiken fortsetter