Iallefall om jeg spør Nokia. Her er Nokia N95 sin GPS-sporing av de første 200 meterne på vei til jobb idag:

Til gjengjeld ser det jo imponerende nok ut som at jeg kan fly. E.T kan bare gå og legge seg!

Eller som alternativ teori: Etter 200 menter falt GPS’en helt ut. Og det var kanskje like greit, om den skulle være i dét humøret. Men å sykle til jobb har faktisk, overraskende nok, gitt mersmak!

Jeg bor på Korsvoll, 200 høydemeter over sentrum, og har alltid syntes at det har virket fullstendig avskrekkende å krabbe seg helt opp hit på sykkel. En heldig bieffekt av at jeg fikk snikebot av Ruter# er at jeg et par dager beit tenna sammen og syklet til jobb. Da oppdaget jeg plutselig at det var mulig. Selv for en som meg, som vel ikke akkurat går i kategorien Fitness.

Og ikke bare var det mulig, det var til og med raskere enn bussen! Jeg rekker akkurat å se en House-episode på iPoden før jeg kommer til jobb hvis jeg skrur den på når jeg låser døra hjemme. Det betyr at det tar 42-43 minutter fra jeg går ut døra hjemme, til jeg er på plass på kontoret, når jeg tar bussen. Til sammenligning bruker jeg bare 14 minutter når jeg sykler!

Til og med hjem igjen, hvor de 200 høydemeterne slår inn, er det raskere å sykle. Pers’en er 29 minutter. Det tregeste jeg har målt så langt er 33 minutter – fortsatt en del raskere enn kollektivt.

Og om noen nå er overrasket over den nyvunne ivrigheten på sykling: Såklart er det ikke syklingen det handler om. Det er de kule grafene og tabellene jeg får av Nokia Sports Tracker når jeg er ferdig!

Jeg har en Nokia N95 med innebygget GPS. Der har jeg installert Nokia Sports Tracker. Det lagrer treningsrute, hastighet, tid osv.  I tillegg lagrer den antall skritt når jeg går eller løper. Etter treningsøkta kan jeg laste opp til Nokias nettside (sammen med eventuelle bilder jeg har tatt underveis), og se stilige grafer, kart og treningsutvikling.

Det går også an å spore mer sporadisk og uhøytidelig treningsaktivitet, som for eksempel en søndagstur rundt Maridalsvannet:

Alt i alt har jeg ingen problemer med å anbefale Nokia Sports Tracker til alle med Nokia-telefon med GPS. Det går visst an å lage venneliste på NST-sidene (som alle andre steder..), men det har jeg ikke prøvd ennå, for jeg kjenner ingen andre som driver med dette. Gjør du, legg meg gjerne til, eller legg igjen kommentar :)

Muligens relaterte innlegg:

  1. Kan man blogge fra mobilen?
  2. - Skal vi ha barn eller hund når jeg er ferdig med studiene?
  3. Oppskrift på skillingsboller, eventuelt kanelboller
  4. Hvem har brutt seg inn på Juventekontoret?
  5. Åhfaen